Novinky_ISC_2023

Národní centrum kompetence pro HPC na ISC 2023 nechybělo

Nejvýznamnější evropská událost v rámci vysoce výkonného počítání ISC 2023 je již minulostí. Národní centrum kompetence pro HPC (NCK) prezentovalo své dosavadní aktivity, včetně úspěšné spolupráce s firmami a dalšími subjekty v praxi, a seznámilo účastníky s aktuálními možnostmi spolupráce s průmyslem, veřejnou správou a akademickou obcí.

Přednášky, panelové diskuse, ale také část určená pro vystavovatele, kterých bylo letos celkem 147. To bylo ISC 2023, akce, jejíž kořeny sahají až do roku 1986. Uskutečnila se ve dnech 21.–25. května v německém Hamburku a navštívilo ji celkem 3100 návštěvníků.

Při příležitosti konání letošní konference byl jako tradičně aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. První místo získal superpočítač Frontier, druhé místo patří superpočítači Fugaku a na třetím místě se umístil superpočítač LUMI, který již potřetí za sebou udržel pozici evropské jedničky a světové trojky. Je potřeba připomenout, že díky členství IT4Innovations v konsorciu LUMI získají k tomuto superpočítači přístup i čeští vědci.

Shopping Basket