Unique_summit_ostrava_ncc_czechia (5)

Národní centrum kompetence na Unique Summit Ostrava

Na letošním Unique Summitu v Ostravě mělo více než 500 českých a evropských startupů skvělou příležitost dozvědět se na workshopu „Superpočítače a umělá inteligence pro start-upy“ více o tom, jak jim může Národní centrum kompetence (NCK) usnadnit přístup k superpočítačovým technologiím.

Workshopem zájemce provedli kolegové z IT4Innovations – Tomáš Karásek za NCK, Martin Duda za EDIH a Jan Martinovič za ADAS. Hovořili nejen o našich službách, ale především o úspěšně realizovaných spolupracích z praxe, díky kterým se podařilo seznámit firmy s možnostmi využití superpočítačů.

Díky našemu know-how totiž umíme zájemce o vysoce výkonné výpočetní technologie posunout tím správným směrem. Méně zkušeným, ale i profesionálním uživatelům superpočítačů nabízíme služby, díky kterým se mohou dostat k zajímavým projektům, výzvám, datům i hardwaru.

Pokud by vás zajímalo, jaké benefity mohou superpočítače přinést vašemu projektu nebo firmě, neváhejte nás kontaktovat.

Mezinárodní akce Unique Summit byla letos již 4. ročníkem. Uskutečnila se od 22. do 24. listopadu v prostorách Dolní oblasti Vítkovice a City Campusu Ostravské univerzity ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem (MSIC). Akce si klade za cíl vytvořit jedinečnou platformu, kde se setkávají startupy, investoři a tvůrci politik, aby urychlili inovace, podpořili hospodářský růst a utvářeli budoucnost.