P1180444

Konference HPCSE 2024: Nová partnerství, rozhovory i úspěchy superpočítačů v praxi

Těší nás, že jsme měli už podruhé příležitost podílet se v roli partnera na organizaci konference „High-Performance Computing in Science and Engineering“ (HPCSE 2024). Tu již od roku 2013 pořádá v pravidelných dvouletých intervalech ostravské IT4Innovations národní superpočítačové centrum.

V Horském hotelu Soláň se od 20. do 23. května 2024 sešlo téměř 90 odborníků ze světa superpočítání, vysoce výkonné datové analýzy, AI a kvantového počítání. Nechyběli zde experti, vědci, zástupci Center excelence i průmyslu. Národní centrum kompetence pro HPC (NCK) na konferenci prezentovalo svou činnost a služby, ale především vzdělávací programy a úspěšné spolupráce z praxe.

Tomáš Karásek, vedoucí NCK, hovořil v průběhu prezentace o tom, že české firmy mají o využití superpočítačů zájem. „Za dobu našeho působení jsme již navázali řadu úspěšných spoluprací s podniky z praxe napříč obory. Od zdravotnictví, přes architektonická studia a stavebnictví, energetiku, strojírenství, dopravu, bezpečnost, průmysl, zemědělství a dalších,“ říká Tomáš Karásek.

Díky networkingu se nám navíc podařilo navázat nové cenné kontakty. Hovořili jsme o možnostech spolupráce či propojení s komunitou českých AI startupů, pro které mohou být naše služby, a evropské výzvy o výpočetní čas superpočítačů, zajímavé. V rámci konference vznikly s vybranými účastníky také zajímavé rozhovory, na které se můžete těšit v nejbližší době. Zůstaňte s námi proto ve spojení, ať už skrze sociální sítě nebo newsletter.

Novinky vždy sdílíme na sociálních sítích.

Sledujte nás!