ISC2022

ISC High Performance 2022 předčilo všechna očekávání

Konference ISC High Performance je považována za nejstarší světovou a nejvýznamnější evropskou událost týkající se vysoce výkonného počítání (HPC), strojového učení a datových analýz. Po dvou letech v režimu online, nabídla konference příležitost k opětovnému setkání vědců, superpočítačových center, firem a nadšenců do HPC.

Konference ISC High Performance 2022 představila nejnovější pokroky v oblasti HPC a zaměřila se na veškerý klíčový vývoj v oblasti návrhu systémů, aplikací, programovacích modelů, strojového učení a nových technologií. ISC 2022 proběhlo od 29. května do 2. června ve zbrusu novém kongresovém centru v Hamburku pro účastníky, kteří byli osobně přítomni na místě. Konference nicméně nabídla také rozsáhlý program pro online návštěvníky. Letošní ročník konference předčil veškerá očekávání, neboť přivítal 3007 účastníků. Ze 137 vystavujících organizací jich 125 prezentovalo své aktivity v rámci stánků.

Mezi vystavovateli nechybělo ani IT4Innovations, které propagovalo činnost Národního superpočítačového centra a projekty, na kterých se podílí. České Národní centrum kompetence v HPC upozornilo na své aktivity díky videu EuroCC a prezentaci svých success stories. Přítomným jsme rozdávali letáky a návštěvníci konference si mohli vzít propagační předměty s logem projektu EuroCC. Mnoho účastníků se zapojilo i do našeho losování, které odměnilo tři šťastlivce krásnými cenami.

Součástí ISC je vždy vyhlášení nejnovějších seznamů TOP500, Green500 a HPCG. První místo získal superpočítač Frontier, který jako první superpočítač v historii překonal magickou hranici 1 exaflop. Druhé místo patří superpočítači Fugaku a na třetím místě žebříčku se umístil superpočítač LUMI, přestože nyní využívá pouze třetinu svého maximálního výkonu. Z tohoto výsledku jsme nadšeni a jsme hrdí na to, že díky členství IT4Innovations v konsorciu LUMI získají k tomuto superpočítači přístup i čeští vědci.

Více informací o konferenci naleznete zde: www.isc-hpc.com.