ISC_NCK (2)

ISC 2024: Představili jsme české úspěchy v praxi více než 3 000 účastníků evropské superpočítačové konference

Návštěvníkům největší evropské konference a výstavy poskytovatelů a uživatelů superpočítačových technologií ISC High Performance 2024 jsme představili celou řadu českých úspěšných spoluprací z praxe.

Konference proběhla v německém Hamburku ve dnech od 12. do 16. května. Na stánku IT4Innovations národního superpočítačového centra jsme prezentovali především success stories, které vznikly s podniky testujícími využití superpočítačů v praxe díky spolupráci s českým Národním centrem kompetence pro HPC (NCK).

K dalším našim cílům patřilo také získání zpětné vazby a cenných podnětů v průzkumu vzdělávacích potřeb uživatelů, navázání nových kontaktů pro potenciální spolupráce a v neposlední řadě setkání se stávajícími partnery ze superpočítačové komunity.

Krom toho Tomáš Karásek, vedoucí NCK, vedl jednu z prezentací na stánku EuroHPC Joint Undertaking (pozn. Celoevropský společný podnik pro vysoce výkonné počítání) zaměřených na projekt EuroCC2 a roli lokálních poboček Národních center kompetence v Evropě.

V rámci konference jsme se setkali také s řadou zahraničních příkladů úspěšného využití superpočítačů v praxi. Zajímá vás více? Sledujte naše sociální sítě.

Novinky vždy sdílíme na sociálních sítích.

Sledujte nás!