Dny_AI_title_6

Dny AI se blíží, tentokrát také v Ostravě!

Druhý ročník akce Dny AI s podtitulem Čtyři týdny, čtyři města & umělá inteligence proběhne poprvé také v Ostravě, a to od 23.–29. října. Letos nebude chybět ani Národní centrum kompetence pro HPC (NCK).

Dny AI se poprvé uskutečnily v loňském roce v Brně, letos akce proběhne také v Praze, Plzni a v Ostravě. A právě ostravské části se zúčastní NCK – přesněji v úterý 24. října v konferenčních prostorech Moravskoslezského inovačního centra. Zajímá vás, jaké jsou možnosti využití superpočítačů nejenom v oblasti umělé inteligence? Jaké jsou aktuálně realizované projekty a jak je možné navázat spolupráci? Na tyto a další otázky rád na místě odpoví Tomáš Karásek, koordinátor NCK v České republice.

Dny AI nabídnou přednášky, workshopy, prezentace a zajímavý doprovodný program. Ústřední linkou celé akce je představení umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie. Dny AI jsou určeny pro všechny zájemce z oblasti průmyslu, veřejné správy, akademické obce, ale také pro širokou veřejnost. Tedy pro všechny, kteří se zajímají nejenom o samotnou umělou inteligenci, ale především o její využití napříč obory lidské činnosti a v různých kontextech.